rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - kwiecień 2014


Nagonka prowadzona przez zarozumiałych dziennikarzy po wypowiedzi najlepszego polskiego tenisisty przypomina czasy głębokiej komuny!

Najpierw niedorajdy, które w sporcie nigdy niczego nie osiągnęły komentowały porażkę Janowicza na korcie.

Przegrał 2:3 i to po solidnej walce, a zatem o co te pretensje?

Jak nasi kopacze piłki przegrywają bez żadnej walki, to ci sami dziennikarze nie mają do nich wielkich pretensji i w dodatku wybierają na najlepszego piłkarza roku Roberta Lewandowskiego, który nie chce strzelać bramek dla Polski, bo woli wygrywać dla niemieckiego klubu i oszczędza się w trakcie spotkań reprezentacji w piłce nożnej!

Cóż to jednak tak rozjuszyło wszystkich naszych prorządowych dziennikarzy?

Otóż Jerzy Janowicz powiedział prawdę o rezultatach działalności rządów Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego!

Warto przypomnieć fragment z wypowiedzi tenisisty:

„Polska to kraj, który nie ma perspektyw w sporcie, biznesie czy życiu prywatnym. Studenci idą na studia tylko po to, żeby wyjechać z tego kraju. Dlaczego więc macie wobec nas jakiekolwiek oczekiwania?"

To powiedział młody człowiek, który zarabia na chleb za granicą, bo w Polsce młodzi ludzie nie mają pod rządami koalicji PO-PSL żadnych perspektyw!

W ciągu 7lat wyemigrowało za granicę 2.000.000 Polaków, bo nie mogli dłużej znosić obłudy, zakłamania i nieudolności rządów Donalda Tuska!


Janowicz powiedział najprawdziwszą prawdę, a zatem panie dziennikarki i panowie dziennikarze zamiast pisać głupoty o rosnących słupkach poparcia dla PO i „żółtej koszulce" w sondażach przedwyborczych Donalda Tuska odważcie się wreszcie skrytykować politykę rządów waszego protektora z PLATFORMY OSZUSTÓW!

Ci wszyscy zarozumiali dziennikarze, którzy prowadzą nagonkę na Jerzego Janowicza powinni raczej przyjrzeć się temu co wyrabia od siedmiu lat Donald Tusk i jego ministrowie!

Rajmund Pollak

2014-04-12 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Postępuje rozbiór Ukrainy między Rosję i Niemcy kosztem Polski! O Lwowie nie należy rozmawiać z Rosją lecz z zaprzyjaźnioną Ukrainą! Pora pomyśleć o nowym sojuszu z Ukrainą, którego gwarantem będzie Lwów w granicach Rzeczypospolitej obojga narodów! I wtedy warto będzie utworzyć dywizję polsko-ukraińską, która będzie strzec zarówno polskiego Lwowa jak i ukraińskiego Charkowa, Kijowa itd.

Agresja Rosji na Krym pokazała, że ponad 3/4 rozlokowanych tam wojsk Ukrainy, stanowili zwolennicy Władimira Putina, którzy ochoczo i bez walki zamienili mundury „Trizuba" na rosyjskie uniformy i natychmiast złożyli przysięgę na wierność Kremlowi! Z kolei zausznikami Angeli Merkel jest cały tzw. Prawy Sektor z Wiktorem Juszczenką, który ogłosił byłego sojusznika Hitlera - Stepana Banderę bohaterem.

Julia Tymoszenko natomiast, która wyjechała do Niemiec po instrukcje jak należy w nowoczesny sposób germanizować Ukraińców stoi okrakiem między Berlinem i Moskwą, bo ma tajny układ z Putinem i jawny „flirt" z Angelą Merkel.

Jeśli chodzi o aktualne elity władzy w Kijowie, to wszystko wskazuje na to, że snajperami na Majdanie byli funkcjonariusze Władimira Putina, natomiast agenci Angeli Merkel funkcjonują w strukturach nacjonalistów banderowskich.

Jakaś złowieszcza cisza nastąpiła po ujawnieniu w internecie rozmowy ministra spraw zagranicznych Estonii Umasa Paeta z wysokim przedstawicielem UE ds zagranicznych Catherin Ashton, w której ujawniono, że ci sami snajperzy strzelali na Majdanie do obu stron konfliktu! Z rozmowy tej wynikało jednoznacznie, że za te potworne morderstwa może być również odpowiedzialny ktoś z nowych władz Ukrainy! Jakoś te nowe władze Ukrainy nie spieszą się z prowadzeniem śledztwa w tej sprawie! Rację ma ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który ostrzegał jeszcze przed agresją Putina na Krym, że należy być ostrożnym w wyborze kogo popierać na Ukrainie, bo popierane obecnie przez koalicję rządową i opozycję parlamentarną elity nowej władzy wkrótce mogą wziąć się za łby!

Nie trzeba było długo czekać, a już doszło do pierwszego skrytobójstwa i ataku tzw. prawego sektora na Parlament Ukrainy tak gorąco popierany przez Unię Europejską i Baraka Obamę.

O tym nowym szturmie banderowców na Parlament w Kijowie jakoś cicho w TVP1, natomiast trwa potok propagandowego tylko poparcia Tuska, Sikorskiego, Merkel, Obamy itd. dla Ukrainy. Nikt jakoś nie zaprząta sobie głowy tym jaka jest ta nowa władza tak szeroko popierana przez świat?

Przecież ludziom protestującym na Majdanie nie chodziło o to, aby następne rządy były sprawowane w cieniu snajperów i agentów obcych mocarstw! Na razie, to na tragedii Majdanu najbardziej zyskują oligarchowie ukraińscy, Rosja i Niemcy! Oligarchowie zgarną lwią część nowej pomocy unijnej i pożyczek MFW! Skąd ma MFW pieniądze na pożyczki? Co najmniej 8 miliardów dolarów otrzymał od NBP za zgodą Donalda Tuska i Marka Belki.

Rosja zajęła już Krym, korzystając z ukraińskich agentów rozlokowanych we wszystkich bez wyjątku dywizjach ukraińskich! Co robi w odpowiedzi rząd Polski? Tusk razem z Sikorskim chce utworzyć wspólną dywizję polsko-ukraińską! Taka dywizja ucieszy Władimira Putina, bo jego agenci szeroką ławą wejdą w skład takiej dywizji i to za pieniądze pochodzące z naszych podatków! Angela Merkel też popiera Putina, bo faktycznie uznała już aneksję Krymu podkreślając, że ..."ostre sankcje gospodarcze będą wtedy, gdy wojska rosyjskie przekroczą obecne granice Ukrainy„! Zatem skoro kanclerz Niemiec mówi o czerwonej linii na granicach Krymu, to w języku dyplomatycznym oznacza, że uznała już aneksję Krymu!

Jakoś nikt nie wspomina, że Krym to historycznie nie są ani ziemie rosyjskie ani ukraińskie lecz tatarskie! Nasze elity polityczne jakoś nie domagają się, aby Rosja pozwoliła wrócić etnicznym Tatarom na Krym i odtworzyć Tatarstan! Stalin wysiedlił Tatarów z Krymu tak samo jak wysiedlił Polaków z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej!

Może jednak warto podjąć negocjacje z nowymi władzami Ukrainy w sprawie zwrotu Polsce przynajmniej Lwowa? Przecież Lwów został zrabowany Polsce najpierw na mocy sojuszu Hitlera ze Stalinem, a potem na mocy zdrady w Jałcie na Krymie!

Skoro Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk zapewniają o przyjęciu każdej ilości ewentualnych uchodźców z Ukrainy, to przyjmijmy do Polski cały Lwów ze wszystkimi mieszkającymi tam Ukraińcami!

Mówienie o nienaruszalności granic po II Wojnie Światowej jest bzdurą, bo już dawno te granice zostały naruszone i to zanim Rosja zajęła Krym. Nie ma już granic ZSRR, nie ma już granic Jugosławii, nie ma granic Czechosłowacji, a są granice nowych państw. Polska jest jednym z niewielu krajów koalicji antyhitlerowskiej i anty-stalinowskiej, który został obrabowany przez koalicjantów i Rosję sowiecką z 1/3 części własnego terytorium. Ziem Zachodnich nie oddamy Niemcom, bo nam się one należą jako reparacje wojenne.

O Lwowie nie należy rozmawiać z Rosją lecz z zaprzyjaźnioną Ukrainą!

Pora pomyśleć o nowym sojuszu z Ukrainą, którego gwarantem będzie Lwów w granicach Rzeczypospolitej obojga narodów! I wtedy warto będzie utworzyć dywizję polsko-ukraińską, która będzie strzec zarówno polskiego Lwowa jak i ukraińskiego Charkowa, Kijowa itd.


Rajmund Pollak

2014-04-10 | Dodaj komentarz
oyVTXm089u55
2014-06-03 23:39:50
fb link feat is only to show trophies to freidns so they can gossip about them & for your boasting rights, nothing else is needed as you can go on fb thru your browser .
Sewastopol to nie Westerplatte, a wojska Ukrainy to nie są Orlęta Lwowskie! Jeżeli Armia Ukrainy chce uniknąć w przyszłości wstydu jaki jej przynoszą tchórze z Krymu, to każdy żołnierz spod znaku Trójzębu powinien przed złożeniem przysięgi odwiedzić cmentarz Orląt Lwowskich, aby pozyskać ducha męstwa tamtych młodziutkich obrońców Lwowa.

Bez męstwa nie ma zwycięstwa, a to co prezentują marynarze ukraińscy na Krymie jest bezwarunkową, kompromitującą każdego żołnierza kapitulacją, bez jakiejkolwiek walki!

Żaden dziennikarz w Polsce nie miał dotychczas odwagi powiedzieć ani napisać o tchórzostwie żołnierzy ukraińskich, którzy masowo bez jednego wystrzału poddają się rosyjskim agresorom na Krymie. Ten kompromitujący wojsko ukraińskie brak odwagi widać w pośpiechu w jakim żołnierze zmieniają mundury własnego kraju na cywilne ciuchy i oddają potulnie broń moskiewskim agresorom. Historia nauczyła nas, że nie da się obronić własnego terytorium bez walki w krwawym boju i bez narażenia własnego życia.

W Sewastopolu stacjonowało jeszcze w lutym kilka tysięcy ukraińskich policjantów, żołnierzy i marynarzy i oni wszyscy biernie przypatrywali się w marcu i nadal tylko statycznie obserwują jak agresorzy w nieoznakowanych mundurach bezkarnie zajmują budynki rządowe, bazy wojskowe i depczą ukraińskie symbole narodowe! Następnie żołnierze "trizuba" ochoczo oddawali i nadal przekazują Rosjanom posiadaną broń i bez jakiejkolwiek walki całe statki w ręce cywilbandy podpływającej na pontonach, które można zatopić jednym wystrzałem z działka okrętowego nawet najmniejszego kalibru ! Toż to jest pospolite tchórzostwo i zwyczajna zdrada, a nie żadna "roztropność" i "mądrość"!!! Rząd Ukrainy płacze i błaga o pomoc całego świata, a w tym samym czasie jego armia pomaga Rosjanom opanować Krym!

Na ironię zakrawa fakt, że w Parlamencie Ukrainy rozlegają się głosy o "bohaterstwie" marynarzy ukraińskich na Krymie! Podnoszenie rąk do góry i oddanie broni bez jednego wystrzału w kierunku Moskali to ma być bohaterstwo?

Na Westerplatte we wrześniu 1939 roku było mniej niż 200 Polaków i potrafili przez tydzień bronić się przeciwko 35.000 hitlerowcom, którzy atakowali z powietrza, z lądu i od morza! Oddali broń dopiero wtedy, gdy zabrakło amunicji! To było właśnie prawdziwe bohaterstwo!

A jak było we Lwowie w latach 1918-1920? W 1918 roku władze rozpadających się Austro-Węgier popierały nacjonalistów ukraińskich dążących do opanowania Lwowa. W październiku 1918 roku ukraińscy członkowie parlamentu austriackiego zwołali do Lwowa mężów zaufania ze wszystkich ziem Austro-Węgier. Dnia 19 października 1918 roku ukonstytuowała się Ukraińska Rada Narodowa. W austriackich jednostkach wojskowych we Lwowie m.in. w koszarach przy ul. Kurkowej znajdowało się kilka tysięcy żołnierzy narodowości ukraińskiej, którzy 1 listopada 1918 roku opanowali główne budynki administracji Lwowa. Sytuacja Polaków była beznadziejna, a jednak poderwali się do nierównej walki z ukraińsko-austriackim agresorem.

Jako pierwsi stanęli do boju uczniowie szkoły im. Henryka Sienkiewicza i Domu Akademickiego we Lwowie! Wielu z nich było jeszcze niepełnoletnich. Najmłodszy obrońca Lwowa miał 9 lat! Broń zdobywali na Austriakach i Ukraińcach. Wielu z Orląt Lwowskich była bezbronna! Zasada panowała taka, że kto padł w boju, to jego pistolet lub karabin natychmiast był przejmowany przez bezbronną koleżankę lub kolegę.

Teoretycznie Lwowskie Orlęta nie miały żadnych szans w starciu w dobrze uzbrojonymi nacjonalistami ukraińskimi, którzy nie brali jeńców, a jednak Polacy obronili wtedy Lwów!!! Następnym, legendarnym już bohaterstwem wykazały się Lwowskie Orlęta w starciu z Armią Czerwoną w 1920 roku, kiedy dzięki męstwu młodych Polaków z Kresów był możliwy cud nad Wisłą i zwycięska obrona Warszawy przed bolszewicką nawałnicą. Wtedy w tych polskich Termopilach, czyli w bitwie pod Zadwórzem na przedpolu Lwowa w dniu 17 sierpnia 1920 roku zginęło 318 z 330 walczących tam Orląt Lwowskich, ale jednak zatrzymali niezwyciężoną przedtem, kilkutysięczną armię konną Budionnego!

Orlęta Lwowskie nie oddały broni bez walki, ani nie podniosły rąk do góry i dlatego agresorzy moskiewscy zostali w końcu pokonani! Niestety na Krymie zabrakło w marcu 2014 roku żołnierzy, którzy zechcieliby zapoznać się z historią Westerplatte i Lwowskich Orląt! Jeżeli Armia Ukrainy chce uniknąć w przyszłości wstydu jaki jej przynoszą tchórze z Krymu, to każdy żołnierz spod znaku Trójzębu powinien przed złożeniem przysięgi odwiedzić cmentarz Orląt Lwowskich, aby pozyskać ducha męstwa tamtych młodziutkich obrońców Lwowa, natomiast każdy oficer armii ukraińskiej powinien przynajmniej raz w życiu przyjechać na Westerplatte i złożyć tam kwiaty na cześć polskich marynarzy i polskich żołnierzy, którzy stanęli w obronie nie tylko Polski, ale i całej Europy.

Rajmund Pollak


Post Scriptum:


Wszystkim rozsianym po świecie Kresowiakom przypomnę jeden piękny wiersz: autorstwa Artura Oppmana:

Orlątko

O mamo, otrzyj oczy,

Z uśmiechem do mnie mów -

Ta krew, co z piersi broczy,

Ta krew - to za nasz Lwów!

Ja biłem się tak samo

Jak starsi - mamo, chwal!...

Tylko mi ciebie, mamo,

Tylko mi Polski żal!...

Z prawdziwym karabinem

U pierwszych stałem czat...

O, nie płacz nad swym synem,

Że za Ojczyznę padł!..

Z krwawą na kurtce plamą

Odchodzę dumny w dal...

Tylko mi ciebie, mamo,

Tylko mi Polski żal!...

Mamo, czy jesteś ze mną?

Nie słyszę twoich słów...

W oczach mi trochę ciemno...

Obroniliśmy Lwów!...

Zostaniesz biedna samą...

Baczność! Za Lwów! Cel! Pal!

Tylko mi ciebie, mamo,

Tylko mi Polski żal!...

2014-04-05 | Dodaj komentarz
nTcUd1KBBb
2014-06-02 10:16:25
/ Very good informative aritcle. Helping with Katrina rebuilding outside of New Orleans, I have noticed that they faced the same problem homes need significant work or demo, but a lot of people did not qualify for assistance. Therefore, many, many homes still after many years after Katrina are still standing and vacant. I would like to see more improvement this time around. Any ideas??
Czy zastrzelony na Ukrainie Saszko Biały miał powiązania ze snajperami? Za te potworne morderstwa może być również odpowiedzialny ktoś z nowych władz Ukrainy! Warto przypomnieć, że tego typu prowokacje strzelania do bezbronnych ludzi były organizowane w latach czterdziestych ubiegłego stulecia przez bandy UPA aby skłócić Ukraińców z Polakami na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.

Tajemnicze zabójstwo lidera Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie Ołeksandra Muzyczko, znanego jako „Saszko Biały" warto skojarzyć z wyciekiem do mediów informacji, dotyczącej snajperów z Kijowa. W ujawnionej wcześniej rozmowie ministra spraw zagranicznych Estonii Umasa Paeta z wysokim przedstawicielem UE do spraw zagranicznych Catherin Ashton, padły stwierdzenia że ci sami snajperzy strzelali na Majdanie do obu stron konfliktu!

Z rozmowy tej wynikało jednoznacznie, że za te potworne morderstwa może być również odpowiedzialny ktoś z nowych władz Ukrainy! Warto przypomnieć, że tego typu prowokacje strzelania do bezbronnych ludzi były organizowane w latach czterdziestych ubiegłego stulecia przez bandy UPA aby skłócić ludność Ukraińską z ludnością Polską na Kresach Wschodnich!

Oleksander Muzyczko jako przywódca tzw. Prawego Sektora był wielbicielem Stepana Bandery i metod stosowanych przez OUN i UPA, a zatem nie jest wykluczone, że Saszko Biały mógł mieć jakieś powiązania ze snajperami na Majdanie.

Równie zbrodniczy wydźwięk przybiera sprawa zastrzelenia Oleksandra Muzyczko, gdy w tym samym czasie rząd Donalda Tuska wspiera MSW Ukrainy!

W cywilizowanych krajach nie strzela się do człowieka skutego w kajdanki, lecz doprowadza się oskarżonego do aresztu lub do sądu!

Najwyraźniej jednak aktualnym władzom Ukrainy bardzo zależało, aby tym razem nie wyciekła do opinii publicznej wiedza Oleksandra Muzyczko na temat faktycznych zleceniodawców snajperów, którzy strzelali na Majdanie!

Kto właściwie teraz rządzi Ukrainą? Dlaczego nie aresztowano ani jednego snajpera?

Przecież na filmach ich było widać, a akta MSW Ukrainy są w Kijowie, a nie w Moskwie!


Rajmund Pollak

2014-04-02 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517812
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała